Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej i obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej i obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 26 kwietnia odbył się apel poświęcony 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji – 3 Maja przygotowany przez klasy 2 LOP i 2 TI  z pomocą nauczyciela historii Marzanny Baran.

26 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

     Dyrektor szkoły Pan Marek Płonczyński wraz z wychowawcami przekazał nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami. Zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe dla najlepszych uczniów.

     Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli  i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. To tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce  i nieznane – stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie.  

     Na ostatniej prostej, przed egzaminem dojrzałości uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów. Powodzenia podczas egzaminu dojrzałości i dobrych wyborów na dalszej ścieżce edukacji czy pracy składali im odpowiednio dyrektor Marek Płonczyńki, Ewa Domagała, Barbara Chlibiuk – wychowawcy klasy maturalnej 3 LOG.

    Maturzyści mają teraz kilka dni na odpoczynek lub powtórkę materiału przed egzaminem dojrzałości, który zacznie się już w środę (4 maja) językiem polskim. W czwartek (5 maja) uczniowie napiszą maturę z matematyki, a w piątek (6 maja) z podstawowego angielskiego.

     Życzymy im wszystkim powodzenia!